17 Серпня 2020р.
Чому рейдери мають перевагу над фермерами? – для Всеукраинская газета “АграрНик”

Сьогодні тема рейдерства є дуже актуальною з багатьох причин, зокрема:- економічна криза;
– корупція;
– відкриття ринку землі;
– небажання аграріїв підготуватись до протиправних дій.

Так в чому ж відмінність між рейдерами та фермерами, чому  перші мають переваги над другими?

Все просто – підготовка до вчинення дій, та кошти, які вони витрачають на рейдерство, розуміючи, що аграрний ринок, та землі принесуть їм більше прибутків в майбутньому.

Рейдери постійно здійснюють підготовку перед тим, як вчинити певні протиправні дії.

При цьому, фермери, як правило, не здійснюють жодних підготовок та превентивних заходів для запобігання рейдерству, або зменшення ризиків втрати свого майна.

Для фермерів, земля та праця на ній є сенсом їхнього життя, проте часто вони забувають, що земля потребує захисту та уважного ставлення до юридичної сторони.

Більш того, не на користь фермерів, враховуючи наявність у них поганої або старої документації та відсутність перевірки контрагентів, вносяться зміни до чинного законодавства. А зміни до чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, вносяться дуже часто.

Влада, намагаючись детінізувати аграрний ринок, вносить зміни до законодавства, які часто здійснюють тиск на малого та середнього фермера.

Крім цього, зобов’язання органів місцевого самоврядування щороку подавати відомості щодо користувачів та власників земельних ділянок на їх території (Законопроект 3131) є хорошим кроком, для контролю за користування земельними ділянками. Однак, це буде слугувати тому, що один орган, буде скупчувати у себе відомості щодо всіх земельних ділянок, стосовно їх користувачів та власників.

Це, окрім позитивного, містить ризик відкриття для рейдерів нові схеми та можливості отримувати інформацію щодо проблемних точок таких фермерів по всій Україні.

Зауважимо, що органи прокуратури уже давно користуються такою функцією та витребовують необхідну їм інформацію, після чого звертаються до суду з позовною заявою про витребування відповідної земельної ділянки.

На цьому етапі включаються рейдери, за підтримки відповідних органів здійснюють дії щодо оформлення необхідного їм майна. Після цього, повернути майно (землю) фермеру буде важче, довше, та дорожче.

В даному випадку діє подвійний тиск. Перший, з боку держави та їх органів, які постійно намагаються позбавити фермерів земель, якими їхня сім’я користуються десятиліттями. Другий, від рейдерів, які паралельно здійснюють протиправні дії.

Вихід для всіх однаковий, підготуватись, здійснити превентивні заходи, та намагатись не відвоювати свою власність, а запобігти її втрати.

Основними заходами підготовки є:

  • Перевірка (юридичний аудит) договорів;
  • Перевірка (юридичний аудит) правового статусу нерухомого майна, в тому числі земель;
  • Здійснення постійного моніторингу державних реєстрів (реєстр судових рішень, реєстр речових прав на нерухоме майно, і т.д.);
  • Перевірка нових та старих контрагентів, партнерів;
  • Приведення документації до вимог чинного законодавства;
  • Зберігати в належному стані документацію. Впорядкувати систему зберігання документів;
  • Залучити до підприємства службу безпеки (охорону), якщо є відомості про можливе рейдерство;
  • Встановити систему маяк, яка дасть змогу повідомити про вчинення дій щодо майна підприємства;
  • Не зволікати, коли дізнались про можливе рейдерство та звертатись за допомогою.
Автор
публікації
РУЩАК ВАСИЛЬ КЕРУЮЧИЙ ПАРТНЕР АДВОКАТ
Чому рейдери мають перевагу над фермерами? - для Всеукраинская газета "АграрНик"
Читайте також
Залишилися запитання чи пропозиції?
Напишіть нам
Запис на зустріч
до юриста
Номер телефону*
Коротко опишіть ваше питання/проблему*

Дякуємо за заявку

Политика конфиденциальности

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Et quod, aut eligendi consequatur iste, eveniet dolorem aperiam cupiditate ad optio fuga neque omnis hic totamvoluptatem repellat deleniti, voluptas dignissimos.