17 Серпня 2020р.
“Підводні камені” законопроєктів №3131 та №3131-1 – для Agri-Gator News

Через навантаження ще одним податком держава надавить на малих виробників ще більше. Аграрії не будуть мати чим платити і будуть відмовлятись від частини земель, що на порозі відкриття ринку землі дасть змогу великим виробникам взяти в оренду потрібну кількість.  Таку думку  висловив  керуючий партнер  юридичної фірми  PROPERTY Василь Рущак. Про основні проблеми законопроєктів  №3131 та №3131-1, у материалі  Agri-gator
Проєктом Закону 3131 встановлюється окремий податок, який називається поставлене податкове зобов’язання (далі – ППЗ). Таке зобов’язання сплачується власниками, користувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення, сільськогосподарськими виробниками.
Читайте також:   Що пропонує законопроєкт №3131 фермерам: рівні умови для всіх чи примус до продажу землі латифундистам?
Під гаслом детінізації орендних відносин та обігу сільськогосподарської продукції, додається ще один податок, який має бути сплачений представниками аграрного ринку. В пояснювальній записці до законопроєкту говориться про те, що цей закон вирівняє відносини на аграрному ринку. Проте,  на думку юриста Василя Рущака,  це зроблено для того, щоб ті хто не використовує земельну ділянку, або малі фермери, які не мають великих прибутків, були обтяжені ще одним податковим зобов’язанням.
“Таким чином, останні почнуть думати про можливу ліквідацію, продаж земельної ділянки коли відкриється ринок землі, або передачу в оренду цієї земельної ділянки чим по швидше”  – зазначає фахівець.
За словами Василя Рущака, в  Україні державна підтримка аграріїв не працює на малого та середнього аграрного виробника, страхування урожаю, компенсація за втрату урожаю тощо.

“Все це призведе до того, що через навантаження ще одним податком держава надавить на малих виробників ще більше. Вони не будуть мати чим платити і будуть відмовлятись від частини земель, що на порозі відкриття ринку землі дасть змогу великим виробникам взяти в оренду потрібну кількість. Це підтверджується і тим, що цей закон (якщо буде проголосовано, а сумніві в цьому немає) набирає чинності та застосовується з 01.01.2020”  – запевняє експерт.

“Уявіть собі, ні карантинні послаблення, нічого уже не допоможе, оскільки контролюючі
органи масово зможуть донараховувати зазначене вище ППЗ. Більш того, ніяким чином не визначено в які строки у зв’язку з прийняттям цього закону потрібно подавати уточнюючі декларації та чи потрібно подавати взагалі” –  додає Василь Рущак.
Проте, враховуючи що закони не мають зворотної дії в часі, і якщо контролюючі органи будуть нараховувати сплату таких зобов’язань за попередні періоди, коли законом не було таке встановлено, то такі рішення органів можна буде оскаржувати.
“Окрім цього, хто не використовує земельні ділянки (власні), будуть передавати їх в оренду (і особливого вибору орендарів не буде), інші будуть судитись. Тим більше, що підстави будуть, оскільки це втручання держави в приватну власність особи” – вважає фахівець.

Проєкт закону №3131-1
Вслід за проєктом закону №3131 було зареєстровано ще два законопроєкти, якими вносяться зміни до Податкового кодексу України – це 3131-1 та 3131-2.
Якщо 3131-2 комітет відхилив, то 3131-1 погодив, якщо будуть враховані правки (які саме, ми ще не знаємо).
“Серед іншого, є процедурні моменти а також і неузгодженості із законопроектом 3131. Проте є те, що стосується землі та сільськогосподарських виробників. Наприклад, ставки податку за землі сільськогосподарського призначення збільшуються. Також, вносяться зміни щодо ставки єдиного податку 4 групи. Ставки дещо зменшується” – зазначив Василь Рущак.

На думку експерта, наразі може відбутись не спрощення і вирівняння аграрного ринку, а посилення тиску на
малий та середній аграрний бізнес, і все це зрозуміло під майбутнє відкриття ринку землі.
“Перед такими важливими і глобальними впровадженнями, необхідно якісно розробити такі законопроєкти, а також завершити реформи контролюючих органів в Україні” – підсумував Василь Рущак.

Автор
публікації
РУЩАК ВАСИЛЬ КЕРУЮЧИЙ ПАРТНЕР АДВОКАТ
“Підводні камені” законопроєктів №3131 та №3131-1 - для Agri-Gator News
Читайте також
Залишилися запитання чи пропозиції?
Напишіть нам
Запис на зустріч
до юриста
Номер телефону*
Коротко опишіть ваше питання/проблему*

Дякуємо за заявку

Политика конфиденциальности

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Et quod, aut eligendi consequatur iste, eveniet dolorem aperiam cupiditate ad optio fuga neque omnis hic totamvoluptatem repellat deleniti, voluptas dignissimos.